Su Bazlı Boyanın Avantajları

Trabzon Boyacı (Trabzon Boya Badana Ustası) arama sonucu bize ulaşım sağlamaktasınız. 

Su bazlı boya, son yıllarda en çok tercih edilen boya türlerinden biridir. Bunun en önemli sebeplerinden biri dokusu ve kusursuza yakın yapısıdır. Fakat onu seçmenizi sağlayan tek sebep bu değil. Su bazlı boyayı daha iyi tanımanız için sizlere 4 avantajından bahsedeceğiz.

KOKU HASSASİYETİ OLANLAR İÇİN TERCİH EDİLEBİLİR

Su bazlı boya, kokusuz bir boya türüdür. Suyla inceltilerek uygulanır. Bu da onun kokusuz olmasını sağlar. Alerjik ve solunum rahatsızlıkları olan kişiler için en doğru tercihtir.

Bu da boya işlemi bittikten sonra ortamı günlerce havalandırma ihtiyacınız olmayacak demektir. Boyama işlemi biten yeri hemen kullanabilirsiniz.

UYGULAMASI KOLAY

Suyla inceltildiği için su bazlı boyanın uygulaması çok kolaydır. Boyanacak yüzeye direkt uygulanabilir; ek olarak farklı madde kullanarak inceltmenize gerek kalmaz.

Doğru fırça ve rulo kullanarak, birkaç kurala dikkat ettiğinizde evinizi kendiniz de kolaylıkla boyayabilirsiniz. Tabi ki bu işlemler için profesyonel bir ekiple anlaşmak daha doğru bir tercih olabilir. Böylece hiçbir detay düşünmenize gerek kalmadan sadece yenilenen duvarların tadını çıkarabilirsiniz. Zaten kolay uygulanır olması, işçilik gücünü aza indirdiği için ekonomik bir yanı da vardır. 

HIZLI KURUMA ÖZELLİĞİNE SAHİP

Bir boyadan en çok beklenen özelliklerden biri de hızlı kurumasıdır. Su bazlı boya kokusuz olduğu gibi hızlı kuruma özelliğine de sahiptir. Böylece boyama işlemi bittikten sonra kuruması için uzun bir zamana ihtiyacınız olmayacak. Hızla kuruyacak ve yaşam alanınız tekrar kullanılabilir hale gelecektir. 

UZUN SÜRELİ KULLANIM

Su bazlı boyaların kalıcılığı yüksektir. Yapısı gereği uzun süre rengi solmaz ve canlılığını korur. Ayrıca leke tutmaz ve kolay temizlenebilir. Bu da su bazlı boyayı uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelir. Uzun vadede bakıldığında nispeten daha ekonomik bir boya olduğunu da söyleyebiliriz. 

Tüm bu özelliklerine bakınca su bazlı boyayı tercih etmek doğru bir seçenek olacaktır. Sağlıklı, şık ve dayanıklı bir boyayı kim istemez ki? Kendinizi yormadan, yaşam alanınızı bu boya ile güzelleştirebilirsiniz. Boyanızın rengini ve türüne karar verdikten sonra yapılması gereken en doğru hareket, KURBAN Dekorasyona ulaşarak işi uzmanına teslim etmek olacaktır.

Trabzon Boyacı (Trabzon Boya Badana Ustası) olarak Trabzon ve Karadeniz Bölgesi A’dan Z’ye Tadilat, Dekorasyon işlerinizi gününde ve saatinde anahtar teslim olarak sizlere teslim ediyoruz. Detaylı bilgi ve destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hotline
+905382758406