Plastik Boya ile Silikonlu Boya Arasındaki 3 Fark

Trabzon Boyacı (Trabzon Boya Badana Ustası) arama sonucu bize ulaşım sağlamaktasınız. 

Yaşam alanlarınızı güzelleştirmenin ve temizlemenin en temel yolu boya yaptırmaktır. Yeni bir eve girdiğinizde, yeni bir ofis edindiğinizde ya da uzun süredir aynı alanda vakit geçirdiğinizde yapılan ilk yenilik boyamadır. Bu yüzden boyalar hakkında daha fazla bilgi edinilmesi gerekebilir. 

EN ÇOK TERCİH EDİLEN BOYA TÜRLERİ HANGİLERİDİR?

Plastik boya, en eski ve en bilinen boya türlerindendir. Silikonlu boya ise, nispeten daha yeni ama en çok tercih edilen boya türüdür. Her ikisinin de tercih edilme nedenleri farklıdır. Kısaca bahsederek aralarındaki farkları açıklayalım. 

PLASTİK BOYANIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? 

-Plastik boyanın mat ve pürüzlü bir görüntüsü vardır ancak nefes alabilme ve ekonomik özelliklerinden dolayı tercih edilir.
-Kolay leke tutar. Herhangi bir kirlenme söz konusu olduğunda silerek çıkarsanız da boyanın rengini bozabilirsiniz.
-Renk kartelası oldukça geniştir. 

SİLİKONLU BOYANIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

-Duvarda pürüzsüz bir görünüm sağlar.
-Herhangi bir lekelenme olduğunda sabunlu bir bezle silerek kolayca çıkarabilirsiniz. Silinebilir olması nedeniyle uzun yıllar yeniden boyatma ihtiyacı hissetmezsiniz.
-Silikonlu yapısı ile yine üstün nefes alma özelliğine sahiptir

BOYA SEÇİMİNİ NASIL YAPMALIYIZ?

Her iki boya türünün de özelliklerine bakarak tercihinizi belirleyebilirsiniz. Şöyle ki; temelde istediğiniz daha parlak ve temizlenebilir duvarlar ise silikonlu boya sizin için en doğru tercih olacaktır. Ekonomi önemli ise daha mat yapıdaki ve silinme özellikleri olmayan plastik boyalar tercih edilebilir. 

BOYAMA İŞLEMİ NASIL YAPILMALIDIR? 

Boyanızın rengini ve türüne karar verdikten sonra yapılması gereken en doğru hareket, KURBAN Dekorasyona ulaşarak işi uzmanına teslim etmek olacaktır.  

Trabzon Boyacı (Trabzon Boya Badana Ustası) olarak Trabzon ve Karadeniz Bölgesi A’dan Z’ye Tadilat, Dekorasyon işlerinizi gününde ve saatinde anahtar teslim olarak sizlere teslim ediyoruz. Detaylı bilgi ve destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hotline
+905382758406